На Полтавщині лише один район повністю виповнив план мобілізації – Диканський. Саме про результати 6-ї хвилі мобілізації йшлося 17 серпня на нараді в керівника області.
Представник обласного військкомату розповідав про причини, які завадили працівникам військових комісаріатів виконати план. Адже під час 6-ї хвилі мобілізації виписали 32 285 повісток, а оповістити вдалось лише 5 468 осіб.
Решту не оповістили через причини:
- не відчинили двері ;
- немає вдома;
- відмовилися отримати повістку;
- вибули за межі населеного пункту або за кордон.
Ще одна з озвучених причин – відкриті відмови сільських та селищних голів
– Майже в усій області є сільради, що не дали жодного військовозобов’язаного, – зауважив Сергій Манжос, заступник головного військового комісара Полтавщини. – Продовжують ігнорувати вимоги розпорядження голови ОДА щодо мобілізації людських і транспортних ресурсів з підприємств. Відмовляються давати списки, а також перешкоджають військовим комісарам вручати повістки їхнім працівникам.
При цьому назвали і «відмінників» за результатами виконання плану:
100% виповнив завдання лише Диканський район;
93% – Чутівський та Кобеляцький райони;
90% – Решетилівсько-Великобагачанський військкомат.
Скаржаться у військкоматі і на значне зменшення кількість добровольців. Якщо попередні мобілізації було 15-20% від загальної кількості призовників, то нині – всього 5%.
Щодо медогляду:
На Полтавщині відправили на медогляд 3580 осіб, з них визнали придатними лише 1009. У відсотковому показнику – це 26%.
Вислухавши такий звіт , голова Полтавської ОДА Валерій Головко вислови своє незадоволення роботою військкоматів. Зауважив, що і від авторитету військового комісаріату залежить результат мобілізації. Запитав, як багато керівників районних військкоматів побувало в зоні АТО на передовій?
У відповідь – лише керівники таких районних військкоматів: Гребінківського, Котелевського, Лохвицько-Чорнухинського, Лубенсько-Оржицького, Новосанжарського та Гадяцького (в.о. пройшов службу, але його не призначили).
– Звісно мобілізація проводитись якісно не буде, якщо самі військові комісари не були на передовій, чи хоча б періодично не їздили в зону АТО, – зауважив на те Валерій Головко. – Ви розумієте, що у нас хлопці там рік уже без ротації. А у нас сьогодні не придатні до військової служби більше 50%. Питання до вас: який маєте мобілізаційний план щодо таких низьких показників? І чому як тільки підсумкова нарада пан Павлов лягає до лікарні? Якість проведення мобілізації ваше пряме зобов’язання. Мені було дуже неприємно вчора спілкування з міністром оборони відносно Вас і пана Павлова. Я сьогодні напишу подання щодо звільнення з посади військового комісара Бориса Павлова за висновками виконання 6-ї хвилі мобілізації .
Також голова області висловив незадоволення з приводу поганої роботи щодо проведення мобілізації з числа тимчасових переселенців:
– Я розумію дорікання населення нашого, щодо того, що Полтава захищає Донеччину та Луганщину, а корінні жителі – уникають таку відповідальність, – сказав Валерій Анатолійович.
Зауважив очільник облдержадміністрації і щодо поганої співпраці військкоматів з центрами зайнятості, де числяться безробітні, за утримання яких держава сплачує кошти.
Про неналежну працю військкоматів висловився і Петро Ворона, голова Полтавської облради.
– Мене особисто вразило те, що у вас в документах в Оржицькому районі числиться сільським головою людина, яка померла ще 2 роки тому. Це ще один показник для оцінки вашої роботи, – сказав він заступнику військового комісара Полтавщини.
Наприкінці Валерій Головко додав, що підпише розпорядження на догани тим керівникам районів, що не виконали мінімального плану по мобілізації. А також звернеться до міністра оборони, аби той підписав укази про звільнення керівників районних комісаріатів, що неналежно виконують роботу.
До слова, і в усій країні шоста хвиля мобілізації виконана на 50%.