Візитами іноземних делегацій на Полтавщину влада, як правило, пишається і влаштовує гучні прес-конференції та фотосесії з підписання різних меморандумів про співпрацю. У відповідь на численні заяви на офіційних сайтах про про велику користь і необхідність співпраці з тими чи іншими країнами, ми вирішили перевірити, чи насправді це так.
Пропонуємо вам дізнатися більше, чому та звідки іноземці охоче їхали в Полтавську область. також ми дізнавалися про конкретні результати візитів. Що робили іноземці минулого 2015 року в нашій області, роз’яснили у Департаменті економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації у відповіді на наш запит. Традиційно, інформація про конкретні результати перебування іноземних гостей узагальнена і залишає запитання.
13 травня в Полтавській області з одноденним робочим візитом перебував Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс. До складу делегації входили міністр-радник Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідас Кєрушаускас та керівник групи компаній «Фітоф`юелз» Петро Крайсвітній. Гості приїжджали знайомитись з регіоном, його економічним і культурним потенціалом. Обласна влада і гості обговорювали енергозберігаючі технології та передачу литовського досвіду побудови ефективної системи передачі теплової енергії від компаній до споживачів. Налагоджували співпрацю з КП «Полтаватеплоенерго», обговорювали питання співпраці з вітчизняними промисловими підприємствами, а також здійснення сертифікації вітчизняної продукції для виходу на європейський ринок, обмін студентами та викладачами.
14 травня у Полтавській області з робочим візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні пан Алішер Абдуалієв. До складу офіційної делегації входили співробітник Посольства Республіки Узбекистан в Україні Нозімбек Оділбеков та керівник підприємства державної компанії «Узавтопром» Узбекистан Алішер Ходжібаєв. Гості разом із очільником області Валерієм Головком та його першим заступником Андрієм Пісоцьким визначали перспективу налагодження та розвитку двосторонніх відносин, обговорили питання співпраці у сферах бізнесу, інвестицій та культурно-гуманітарного обміну. Іноземні дипломати відвідали Українську медичну стоматологічну академію, де навчаються студенти з їхньої країни. Також пан Посол зустрівся з керівництвом провідних підприємств м. Кременчука: ТОВ «НВФ«Техвагонмаш», ПАТ«АвтоКрАЗ». Обговорювали невідомі двосторонні перспективні проекти.
16 травня в Полтавській області з офіційним візитом перебувала постійний заступник посла ФРН в Україні пані Анке Фельдгузен. В ході візиту відбулася зустріч з головою облдержадміністрації Валерієм Головком, тодішнім головою облради Петром Вороною, першим заступником голови облдержадміністрації Пісоцьким, виконуючим обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації, за участі секретаря Полтавської міськради Оксани Деркач. Обговорено стан двостороннього співробітництва Полтавської області з ФРН, зокрема, проекти міжнародної технічної допомоги, які за підтримки німецької сторони реалізовують в Полтавській області. Також обговорювали питання співпраці німецького бізнесу з українськими підприємствами, зокрема, збільшення експорту з області до ФРН в рамках угоди про зону вільної торгівлі. Під час візиту заступник посла взяла участь в урочистостях з нагоди відзначення в області Дня Європи в Україні.
11-12 червня в складі офіційної делегації Полтавську область відвідав керівник проекту німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на Сході Україні» пан Ніколас Хемпель. Він взяв участь в роботі комітетських слухань виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Разом із представниками обласної влади та нардепами, зокрема, Юрієм Бубликом. Під час робочого візиту делегація ознайомилась з проектом співробітництва територіальних громад «Красиве село» в селі Ковалівка Полтавського району, зокрема, щодо облаштування місць збору твердих побутових відходів та придбання контейнерів для сміття на території трьох сільських громад Полтавського району, а також з кращими практиками місцевого самоврядування в Нових Санжарах. В Решетилівці делегації презентували проект з реконструкції та дооснащення Решетилівського трудового архіву. В Пирятині делегація ознайомилась з проектом «Придбання сміттєвоза та контейнерів для покращення матеріально-технічної бази громад – спільний крок до чистого довкілля Пирятинського краю».
18 червня в Полтавській області з робочим візитом перебували старший радник Проекту з комунальних послуг німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на Сході Україні» пан Вольфганг Хютцен та міжнародний експерт проекту Павел Новак. Обговорювали питання сучасної стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському, Чутівському, Карлівському, Машівському та Новосанжарському районах), в рамках програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки.
24-25 червня в Полтавській області в складі офіційної делегації з робочим візитом перебував головний експерт Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) з питань врядування Ворд Кейді та муніципальний експерт з питань демократичного врядування Хопкрофт Грант. В перший день він зустрівся з очільником області та іншими представниками обласної влади, наступного дня відбулися офіційні заходи (конкретики у відповіді не вказують). Загалом обговорювали співпрацю рамках Проекту ПРОМІС – зміцнення муніципального сектору в Україні шляхом: підвищення спроможності міст-партнерів у сфері просування демократії та економічного розвитку на місцевому рівні; створення більш сприятливого середовища для малого та середнього бізнесу і місцевого економічного розвитку; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. 4 міста Полтавської області матимуть можливість розпочати співпрацю з проектом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), отримають доступ до найсучасніших знань та ресурсів у сфері місцевого економічного розвитку Проект ПРОМІС співпрацюватиме з 16 містами-партнерами з чотирьох областей України (Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської, Полтавської), та впроваджуватиметься у період 2015-2020 роках Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади.
3 липня область відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні пан Люк Якобс та місія із співробітництва в аграрному секторі Провінції Ено Королівства Бельгія на чолі з депутатами провінції Ено паном Сержем Юсташом та паном Жеральдом Морганом. Гості знайомились із аграрним сектором та сільським господарством області та поділилися досвідом у аграрному секторі, презентували свої здобутки. У рамках візиту бельгійська делегація взяла участь у круглому столі, що відбувся в Аграрній академії, та відвідала сільськогосподарські підприємства області.
15 липня в Полтавській облдержадміністрації за участі директора Програми розвитку ООН в Україні пана Янтомаса Хімстра підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Програмою розвитку ООН та Полтавською обласною державною адміністрацією щодо реалізації в області проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні виклики внутрішньо переміщених осіб в Україні», який фінансується Урядом Японії. Тоді японці пообіцяли зробити із переселенок бізнес-women. Конкретної відповіді про результат такої співпраці редакція не отримала.
29 липня перший заступник голови Андрій Пісоцький зустрівся з представниками Консультативної місії ЄС щодо сприяння у реформуванні сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС) - Станіславом Безовскі (фахівець з регіональних питань, менеджер північно-східного напрямку КМЄС Україна) та Пека Гюютаайненом (фахівець з регіональних питань КМЄС Україна). В зустрічі також приймали участь керівники департаментів облдержадміністрації. Обговорювали стан безпеки і політичну ситуацію в Полтавській області.
8 вересня заступник голови ОДА Олег Пругло зустрівся із представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні - Маргарітою Хайді Васкес Панес, моніторинговими офіцерами Місії Алессандро Нанні та Александром Бурсачем. В зустрічі також приймали участь керівники департаментів облдержадміністрації, зокрема в.о. директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, директор Комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської обласної ради Віталій Бугаєць та інші. Темою розмови були переселенці.
21 вересня в Полтавській області з одноденним робочим візитом перебувала Консультативна місія Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні, у складі її експертів: фахівця відділу з регіональних питань КМЄС пана Яспера Ріцема та радника відділу регіонального співробітництва з питань комунікацій КМЄС пана Алессадра Чізілін. Метою приїзду представників КМЄС до області було обговорення питань процесу децентралізації у Полтавській області. Обговорювали реформи в області та децентралізацію.
22 вересня в Полтавській області перебували представники МЗС Литовської Республіки, а саме, Лілія Жінене – завідуюча відділом двостороннього співробітництва Департаменту розвитку співробітництва МЗС Литовської Республіки та головний спеціаліст відділу політики та планування Департаменту розвитку співробітництва МЗС Литовської Республіки Міндаугас Цесюліс. Обговорювали реалізовані литовською стороною спільно з українськими партнерами заходи щодо надання емоційної допомоги через безкоштовну телефонну лінію учасникам АТО, фронтовим волонтерам, вимушеним переселенцям. Схвальну оцінку отримала ефективність співпраці литовської сторони з владними структурами області, дієвість підтримки з боку облдержадміністрації. Результат співпраці – відкриття в обласному центрі саll-центру «АТОЛ» із залученням персоналу, який пройшов безкоштовне навчання у литовських військових психологів, які у себе на батьківщині консультують учасників миротворчих місій. На Полтавщині вже працює гаряча лінія надання допомоги військовим АТО.
24 вересня в облдержадміністрації відбулася робоча зустріч з експертами Проекту GIZ. У зустрічі приймали участь: старший радник по комунікативним послугам Проекту GIZ Вольфганг Хютцен, міжнародний експерт Проекту GIZ Павел Новак, національний експерт з комунальних послуг Проекту GIZ Дмитро Тікунов, консультант «GFA Consulting Group» Юлія Титова, представники проекту DESPRO. Тоді нашу область обрали для відпрацювання методології реалізації спільних проектів декількох територіальних громад, направлених на вирішення їх актуальних проблем. В рамках Проекту за спільної ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, облдержадміністрації та обласної ради було проведено Конкурс та відібрано п’ять проектів – переможців, які отримали грантове співфінансування від Проекту GIZ на загальну суму – 100 тисяч євро. Крім наданої грантової допомоги на розвиток співробітництва територіальних громад, експерти GIZ погодились надати технічну підтримку Полтавській обласній державній адміністрації у розробці сучасної Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у східному субрегіоні Полтавської області, до складу якого входять: Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Чутівський та Машівський райони.
24 вересня в Полтавській області з одноденним робочим візитом перебувала делегація Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні у складі її експертів: пана Юга Фанту заступника голови Консультативної Місії ЄС в Україні, пана Андерса Ландена керівника апарату КМЄС, пана Джаспера Рітзема співробітника відділу з регіональної діяльності, пана Алесандра Сіцілін стратегічного радника з питань комунікацій відділу з регіональної діяльності КМЄС та пані Ганни Стрілецької асистента відділу з регіональної діяльності КМЄС. Обговорювали цивільну безпеку та реформи, зокрема, створення поліції, реформування органів прокуратури та вплив цієї реформи на область.
30 вересня відбулась зустріч голови облдержадміністрації Валерія Головка з довготерміновими спостерігачами за місцевими виборами в Україні місії ОБСЄ – Марією Варсінска-Варсі, Мироном Лахолою, Романом Базікаловим, Арезо Банавше. Обговорювали виборчий процес, специфіку місцевих виборів, які відбувалися лише за новим законодавством й у форматі об’єднаних територіальних громад, яких на Полтавщині 12.
7 жовтня голова ОДА Валерій Головко та перший заступник голови Андрій Пісоцький зустрілися із представниками Агентства США з міжнародного розвитку директором відділу сприяння розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку Кейт Сомвонгсірі та керівником програм відділу сприяння розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку Тетяною Сірою. Іноземці приїжджали дізнатися про перебіг виборчої кампанії в Полтавській області та хід впровадження реформи децентралізації в регіоні. Також обговорили й питання подальшої співпраці у рамках проектів USAID.
15 жовтня в с.Соснівка Полтавського району відбувся семінар з питань регіональних систем поводження з відходами в Полтавській області «Міжмуніципальні системи поводження з відходами в Україні – від ідеї до втілення». Семінар проходив в рамках Угоди про співробітництво з Проектом «Реформа управління на сході України», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В семінарі приймали участь Вольфганг Хютцен (Німеччина) – старший радник Проекту з комунальних послуг, а також міжнародні експерти Проекту- Пітер Феірклос (Велика Британія), Павел Новак (Чехія), Юлія Тітова (Німеччина). Результатом стала презентація субрегіональної стратегії поводження з твердими побутовими відходами в Полтавському регіоні, обмін досвідом та обговорення проблемних питань сфери управління відходами в Україні.
4 листопада в облдержадміністрації провели робочу зустріч з експертами Проекту GIZ. Окрім представників обласної влади, були присутні старший радник по комунікативним послугам Проекту GIZ Вольфганг Хютцен, міжнародний експерт Проекту GIZ Павел Новак, національний експерт з комунальних послуг Проекту GIZ Дмитро Тікунов, консультант «GFA Consulting Group» Юлія Титова, представники проекту DESPRO. Обговорювали шляхи впровадження пілотного проекту в рамках Стратегії.
20 листопада керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь зустрівся з представниками «Фонда согласия Литвы». Під час зустрічі засновник Фонду Юліус Казенас передав нагороду голові Полтавської ОДА «Золотий знак фонду».
1 грудня заступник голови ОДА Олег Пругло зустрівся із представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні - Маргарітою Хайді Васкес Панес, моніторинговими офіцерами Місії Алессандро Нанні та Матті Ууртамо. Представники департаментів Полтавської ОДА розповіли про умови проживання внутрішньо переміщених осіб та роботу обласної адміністрації, зокрема, щодо працевлаштування, отримання освіти та забезпечення соціального захисту ВПО. Тоді Олег Пругло пообіцяв, що для переселенців створюватимуть базові житлові умови, покращуватимуть можливості їх доступу до першочергових та спеціальних медичних, соціальних та адміністративних послуг. Результат – виплачено 302 тисяч гривень одноразової матеріальної допомоги. Також Полтавщина приймає участь у Проекті Європейського Союзу «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб» вартістю понад 1 млн. євро, в рамках якого проведені роботи з покращення умов проживання переселенців у Комсомольськ і Гадячі, у селещі Нова Галещена Козельщенського району. Зробили ремонт у медичних закладах, відкрили додаткові класи у школах.
9 грудня заступник голови ОДА Олег Пругло зустрівся із представниками Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах». У складі делегації був заступник директора проекту GIZ пані Іма Хренова-Шимкіна та група експертів проекту: Боштян Крайнц і Маріо Бодем. В зустрічі також брали участь керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації. Обговорювали питання підготовки енергетичних паспортів для двох будівель у Полтаві (яких саме, у відповіді на запит не вказали).
11 грудня заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зустрівся з групою фахівців республіки Молдова, які працюють у сфері ВІЛ/СНІДу. Іноземних гостей цікавили питання взаємозв’язку закладів охорони здоров’я з громадськими організаціями по забезпеченню сталості послуг ВІЛ-інфікованим хворим.
14 грудня Полтавську область відвідали експерти Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України»: Вольфганг Хютцен - старший радник Проекту з комунальних послуг, Дмитро Тікунов - національний експерт Проекту з комунальних послуг, Дмитро Лазненко - консультант Проекту, Марія Павлова - офіс-менеджер Проекту, а також експерт Проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» - Вячеслав Сороковський. Обговорювали реалізацію Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні, яка була розроблена спільно з експертами Проекту GIZ «Реформа управління на сході України».
17 грудня заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зустрівся з групою фахівців республіки Молдова, які працюють у сфері ВІЛ/СНІДу. Візит відбувся в рамках роботи Консалтингового центра БО «Світло надії» та програми стажування «Підвищення організаційного та адвокаційного потенціалу неурядових організацій, що працюють у сфері ВІЛ Республіки Молдова». Під час зустрічі іноземних гостей цікавив успішний досвід співпраці влади з неурядовими організаціями у напрямках боротьби з соціально небезпечними хворобами і зокрема у сфері боротьби із ВІЛ/СНІДом .
23 грудня в Полтавській облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Напрями впровадження проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) у Полтавській області». Підписали Меморандум про співпрацю між Проектом ПРОМІС, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою, а також Меморандумів про співпрацю з містами-партнерами Проекту ПРОМІС у Полтавській області: Полтавою, Кременчуком, Комсомольськом та Миргородом. Перший етап реалізації Проекту – розроблення плану нової стратегії міст, за яким працюватимуть наступні роки. Для кожного міста він буде відрізнятися. Канадський уряд інвестував у Проект понад 20 мільярдів доларів. Він триватиме шість років і працюватиме у 16 містах України. Полтавщина входить до четвірки пілотних областей України. Також Проект реалізують у Івано-Франківській, Вінницькій та Запорізькій областях,
До теми: За час перебування на посаді голови Полтавської облради Біленький їздив за кордон лише двічі