У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізацію

Новини
Юлія Обелець23 червня 2016 о 11:501328 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізацію
До редакції «Кола» надійшов лист від громадської організації, яка опікується долею безпритульних тварин в місті Гребінка. Зі слів волонтерів, у райцентрі неодноразово труїли бездомних собак.

Тварини вмирали у страшних муках на очах у перехожих, зокрема, й дітей. Аби уникнути такого жорстокого поводження з чотирилапими, міська рада виділила кошти на стерилізацію безпритульних тварин. Проте досі таку програму не почали реалізовувати на практиці.

Кого звинувачують захисники тварин, чому не стерилізують чотирилапих, з’ясовувало «Коло».

У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізаціюУ Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізацію. Фото надане волонтерами

Подаємо лист-звернення без змін:

Шановна редакціє!

Звертається до вас «Товариство захисту тварин».

Наше питання стосується братів наших менших – бездомних собак.

Так склалося, що в нашому місті завжди було негуманне ставлення до цих тварин. Завжди собак то відстрілювали на місці, то труїли по декілька раз на рік на очах у людей, в тому числі дітей, які бачили, як тварини помирають в страшних муках. І ніхто ніколи не відповідав за ці злодіяння.

Цього року міська рада виділила кошти (згідно з законом України про захист тварин від жорстокого поводження) 10 тисяч гривень на так звану «стерилізацію» бездомних тварин. Наскільки ми знаємо, умов для перебування собак на карантинному майданчику в нашому комунгоспі та в місті немає. Зрозуміло, що ніхто і не планував залишати тварин живими.

Неодноразово зверталися зі скаргами в міліцію, в адміністрацію ринку (вотчина нашого головного ветлікаря, де найчастіше і труять цих нещасних тварин).

4 квітня 2016 була зареєстрована громадська організація «Гребінківське товариство захисту тварин».

Після реєстрації організації перший наш візит був до головного ветлікаря Гребінківського району Шніта Ю.Г.

Після наших запитань, як проводитиметься стерилізація, він нам сказав, що можна це робити на вулиці та залишати їх там само.

Із цього ми зробили висновок, що вирішувати це питання ніхто не буде.

21 травня 2016, щоб не проводити стерилізацію, на Центральному ринку вкотре було здійснено масове труєння безпритульних собак.

Серед білого дня на очах у випадкових перехожих (дітей в тому числі) собаки помирали в страшних муках.

За всіма ознаками отруєння здійснювалося лікарським препаратом, який заборонений для продажу без рецепту.

Деяких тварин нам вдалося врятувати (вколоти протиотруйні засоби).

Ми викликали працівників поліції, які зафіксували факт загибелі тварин. За нашими підрахунками, не менше 8 собак.

Абсурдність полягає в тому, що потерпілих тварин треба показати ветлікарю, а в цьому випадку, за вказівкою ветлікаря і труять собак.

І загалом всіх домашніх тварин на лікування та стерилізацію возять люди в м. Лубни,бо в Гребінці хворій тварині немає кому надати допомогу.

Шкода, що байдужість оточуючих домінує над людяністю.

p.s. Шніт Ю.Г. є безпосередньо власником Центрального базару, де труять безпритульних собак згідно з його наказом. До речі, він подав документи на одержання посади головного ветлікаря Полтавської області.

Із повагою до редакції, Асика Є.М., Чаусова С.В., Кугук В.В.

У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізацію

У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізацію

У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізацію

Відео з сайту grebenka.com не для осіб зі слабкою психікою


Інший бік медалі

Щодо вбивств вуличних тварин у Гребінці думки населення розділились. Про це свідчать, зокрема, дописи жителів у соцмережах під відео з собакою, що мучиться у конвульсіях після отруєння. Подаємо кілька цитат:

– Про що Ви говорите, скільки дітей покинутих по дитбудинках, скільки молодих хлопців після АТО залишилися без рук і ніг, а Ви про собак... Пріоритети не ті. А куди Ви всі дивитеся, коли ці собаки кидаються на перехожих людей? А якщо буде йти Ваша дитина і вони накинуться всієї зграєю на неї, що скажете потім? Мого чоловіка на ринку пес схопив за ногу, добре, що тільки штани порвав. Але нині ж штани коштують не 10 гривень, самі розумієте..., – написала місцева жителька Марина.

– На моїх очах шість собак розірвали кота. Це нормально?! Хто наступний? – додала Тетяна.

На такі аргументи й питання, яка ж тоді альтернатива вгамування «оскаженілих псів» захисники собак відповіли:

– Альтернатива така – слід чинити, як поводяться в цивілізованих країнах – стерилізація та вакцинація від сказу, унаслідок чого тварини втрачають схильність до агресії та неконтрольованого розмноження. До речі, для цього виділені кошти нашою міською радою, – написав Анатолій.

Ветмедицина запевняє, що труєння тварин у Гребінці –справа не їхніх рук

Щоб отримати відповіді на запитання, «Коло» надіслало інформаційний запит на ім’я Юрія Шніта, якого волонтери підозрюють в отруєнні собак. Останній запевняє, їхня служба та він особисто не причетні до жорсткого поводження з тваринами.

– Управління Держпродспоживслужби в Гребінківському районі та я особисто, як в. о. начальника не маємо відношення до інформації, викладеної у запиті. До Гребінківської районної державної лабораторії ветеринарної медицини для встановлення діагнозу чи підтвердження припущень масового отруєння тварин впродовж 2016 року ГО «Гребінківське товариство захисту тварин» не зверталось. За «Програмою захисту тварин від жорстокого поводження на території Гребінківської міської ради на 2016 рік» управління Держпродспоживслужби стерилізацію безпритульних тварин не проводило, – йдеться у відповіді.

Також зауважив, що загалом вони тварин стерилізують, але за кошти господарів. Так, цьогоріч у Гребінківському районі стерилізували 37 домашніх тварин, 31 – у Гребінці.

У Гребінці посеред вулиці труять собак, хоча виділили кошти з бюджету на стерилізаціюОдна із отруєних собак. Фото надане волонтерами.

10 тисяч на гуманне поводження з бездомними чотирилапими

Рішенням сесії Гребінківської міськради від 19 лютого 2016 року затвердили «Програма захисту тварин від жорстокого поводження на території Гребінківської міської ради на 2016 рік». У документі вказана сума – 10 тисяч гривень. Куди ж поділись гроші й чому не стерилізують тварин, «Колу» відповіли в інформаційному запиті.

– Заходи Програми захисту тварин від жорстокого поводження не реалізовані у зв’язку з відсутністю осіб або компаній, які можуть здійснювати відлов тварин (бродячих собак), не завдаючи шкоди їхньому здоров’ю. Наразі йде підбір таких суб’єктів. Кошти, виділені на програму, не використовувались, – йдеться у відповіді Гребінківської міськради.

До речі, під Полтавою стерилізують бездоглядних собак, щоб їх не вбивали

Поліція розводить руками

Правоохоронці твердять, що у питанні з жорстоким поводженням з вуличними тваринами у законодавстві чимало «пробілів». Зокрема, виникає питання, а кому ж відшкодовувати, якщо тварина безпритульна? Інша річ, коли постраждала тварина, в якої є господар.

Нагадали копи і про резонансний випадок 2008 року, що стався в Полтаві, коли вдалось притягти до відповідальність сімейну пару колишніх в’язнів, які жорстоко вбивали тварин та їли. Серед жертв «котоїдів» була і дитина, яка виявила рештки свого котика. Тож, зі слів Юрія Сулаєва, речника ГУ Нацполіції області, тоді зловмисників вдалось виявити завдяки громадським активістам. За рішенням суду, подружжя арештували на 4 місяці.

Щодо подій у Гребінці, то місцеві правоохоронці факт масового отруєння собак 21 травня зафіксували. Про це повідомив Роман Грішин із прес-служби обласної поліції. Проте зловмисника чи зловмисників досі не вдалося встановити.

Довідково

Згідно зі статею 229 Кримінального кодексу України «Жорстоке поводження з тваринами», за знущання над тваринами передбачається як штраф, так і арешт строком до 6 місяців. У разі вчинення таких дій у присутності малолітнього – обмеження волі строком до 2 років.