Закуповувати підручники для 4-х і 7-х класів тепер може місцева влада

Освіта
Юлія Обелець21 квітня 2016 о 16:421152 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Закуповувати підручники для 4-х і 7-х класів тепер може місцева влада
Внесли законодавці зміни, які дозволять місцевій владі забезпечити підручниками школярів і 4 та 7 класів.

Закуповувати підручники для 4-х і 7-х класів тепер може місцева владаЗакуповувати підручники для 4-х і 7-х класів тепер може місцева влада.Фото – svitedu.com.ua

20 квітня на засіданні Уряду Міністр освіти і науки Лілія Гриневич запропонувала рішення, яке дозволить нарешті забезпечити підручниками учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Раніше місцеві органи влади не могли закупити свою частину підручників, хоч і отримали на те кошти, через неузгодженості в нормативних документах.Про це повідомляють на сайті Міносвіти.

Аби надрукувати понад 6 мільйонів примірників підручників, видавництва просять передплату на закупівлю паперу. А органи місцевого самоврядування, за чинними нормативними документами, не мають права здійснювати передоплату. Якщо ж видавництва залучать для друку підручників кредитні кошти,- вартість підручника значно зросте.

– Тому ми підготували відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117 та від 14 січня 2015 року № 6, що дозволить органам місцевого самоврядування здійснювати попередню оплату цих послуг і дасть змогу врешті решт розв’язати цю гостру проблему і забезпечити дітей підручниками в повному обсязі, - доповіла про ситуацію Міністр освіти і науки на першому засіданні Уряду Лілія Гриневич.

Уряд вніс відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117 та від 14 січня 2015 року № 6, що дозволить місцевим органам влади здійснити передоплату і забезпечити закупівлю і доставку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Окрім того, Уряд ухвалив рішення, що дозволять своєчасно видати атестати і свідоцтва про середню освіту та провести ЗНО.

До теми – Школярам повернуть безкоштовні підручники

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter