На Полтавщині збираються перекривати рух «Хюндаю» через закриття ще однієї залізничної лікарні

Суспільство
Юлія Обелець13 грудня 2015 о 12:031145 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині збираються перекривати рух «Хюндаю» через закриття ще однієї залізничної лікарні
Реорганізація, але фактично закриття, єдиної лікарні селища Ромадан Миргородського району спонукала жителів до радикальних дій.

На Полтавщині через закриття ще однієї залізничної лікарні люди збираються перекривати рух «Хюндаю»На Полтавщині через закриття ще однієї залізничної лікарні люди збираються перекривати рух «Хюндаю». Фото – wikimapia.org

14 грудня з 8 до 9 години мешканці Ромодану збираються перекрити рух швидкісному потягу «Хюндай». Про причину розповіла письменниця Наталія Фурса, яка живе в Ромодані.

– Наше селище залишають без лікарні, її доводять до вимирання, хоча влада говорить про реорганізацію, – твердить жінка. – За даними нашої селищної ради, у нас мешкає 3300 людей, з яких понад 600 – діти. Але медзаклад обслуговував і ближні села, до речі, не лише Миргородського, а й Лубенського та Хорольського районів, з якими ми межуємо. Та з Нового року не буде вже педіатра й педіатричної сестри, не буде на таке велике селище і акушерки, і фізкабінету, і "чергового" кабінету, останній це те саме, що «швидка». Сумніваюсь я, що до нас оперативно домчить «шидка» з Миргорода, який за більше ніж 20 кілометрів.

Нагадаємо, що аналогічна ситуація у Гребінці, де жителі також готові йти перекривати рух потягам. Все це через передачу фінансування відомчих лікарень міським бюджетам.

Зі слів пані Наталії, окрім того, що населення залишають без єдиного медзакладу, так і відбирають роботу у медпрацівників.

– Колись ми мали дві поліклініки, два стаціонари, навіть пологовий будинок, – говорить Наталія В’ячеславівна. – А тепер з 50 працівників, лишають дев’ятьох, і то, невідомо чого чекати з Нового року.

До речі, у Ромоданівській залізничній лікарні вже 12 рокі діяла страхова медицина, яка дозволяла фактично безкоштовно пролікуватись працюючим та пенсіонерам-залізничникам.

– Замість того, щоб впроваджувати страхову медицину, про яку так люблять говорити наші можновладці, натомість від неї відмовляються, виходить. Адже в нашій лікарні вже 12 років діяла така практика, у Миргородській лікарні такого немає, – зауважила пані Фурса. – Люди обурені, адже відчувають себе не потрібними. Тому і вирішили йти на такі дії. Але ж які наслідки цього можуть бути (про перекриття руху «Хюндаю», – авт.)? Люди фактично підуть під потяг, при чому під швидкісний. Якщо звісно їм дадуть це зробити, адже вже приїздили до нас в селище СБУ та інші служби – шукали «ініціаторів».