14 грудня з 8 до 9 години мешканці Ромодану збираються перекрити рух швидкісному потягу «Хюндай». Про причину розповіла письменниця Наталія Фурса, яка живе в Ромодані.
– Наше селище залишають без лікарні, її доводять до вимирання, хоча влада говорить про реорганізацію, – твердить жінка. – За даними нашої селищної ради, у нас мешкає 3300 людей, з яких понад 600 – діти. Але медзаклад обслуговував і ближні села, до речі, не лише Миргородського, а й Лубенського та Хорольського районів, з якими ми межуємо. Та з Нового року не буде вже педіатра й педіатричної сестри, не буде на таке велике селище і акушерки, і фізкабінету, і "чергового" кабінету, останній це те саме, що «швидка». Сумніваюсь я, що до нас оперативно домчить «шидка» з Миргорода, який за більше ніж 20 кілометрів.
Нагадаємо, що аналогічна ситуація у Гребінці, де жителі також готові йти перекривати рух потягам. Все це через передачу фінансування відомчих лікарень міським бюджетам.
Зі слів пані Наталії, окрім того, що населення залишають без єдиного медзакладу, так і відбирають роботу у медпрацівників.
– Колись ми мали дві поліклініки, два стаціонари, навіть пологовий будинок, – говорить Наталія В’ячеславівна. – А тепер з 50 працівників, лишають дев’ятьох, і то, невідомо чого чекати з Нового року.
До речі, у Ромоданівській залізничній лікарні вже 12 рокі діяла страхова медицина, яка дозволяла фактично безкоштовно пролікуватись працюючим та пенсіонерам-залізничникам.
– Замість того, щоб впроваджувати страхову медицину, про яку так люблять говорити наші можновладці, натомість від неї відмовляються, виходить. Адже в нашій лікарні вже 12 років діяла така практика, у Миргородській лікарні такого немає, – зауважила пані Фурса. – Люди обурені, адже відчувають себе не потрібними. Тому і вирішили йти на такі дії. Але ж які наслідки цього можуть бути (про перекриття руху «Хюндаю», – авт.)? Люди фактично підуть під потяг, при чому під швидкісний. Якщо звісно їм дадуть це зробити, адже вже приїздили до нас в селище СБУ та інші служби – шукали «ініціаторів».