У зв’язку з збільшенням випадків нападів злочинцями на населення поважного віку, обласна влада вирішила збільшити періодичність навідувань до стареньких працівників соцзахисту. Про це йшлося на апаратній нараді в голови області 1 серпня.
– Нам слід краще подбати про безпеку одиноких людей похилого віку, – зауважив Валерій Головко, очільник Полтавської ОДА. – Згідно зі статистикою, яку мені надали в поліції, у нас в області зростає кількість випадків злочинної діяльності проти одиноких осіб поважного віку. Ця категорія населення технологічно неозброєна, і часто не в змозі вчасно повідомити про те, що перебуває в небезпеці.
До теми – На Полтавщині четверо невідомих до смерті закатували пенсіонерку та побили її чоловіка
Голова області зазначив, що слід обладнати оселю стареньких «тривожною» кнопкою, або ж налаштувати їхні «мобільні» так, щоб при натисканні однієї клавіші – могли повідомити, що потребують допомоги. Також Валерій Головко озвучив необхідність більш частішого навідування соцпрацівниками до потребуючого населення.
Побажання голови області прокоментували в Департаменті соцзахисту.
– Із 20 тисяч одиноких пристарілих громадян Полтавщини лише 30% мають мобільні телефони, – зауважила Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту. – Це по-перше. По-друге, згідно з нормативами, нині соцпрацівник може лише двічі на тиждень відвідувати одиноких осіб поважного віку. Але цього реально недостатньо. Ми вже внесли пропозицію, працюватимемо з територіальними громадами, аби за рахунок місцевих бюджетів збільшити відвідування соцпрацівниками до щоденних. Наша область стане першою в цьому.
Тож вирішили розробити відповідну Програму і винести її на розгляд Кабміну.
Читайте також – Мінімальні пенсію та зарплату планують підвищити раніше грудня