Очільник Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що туристичний бізнес на Полтавщині має розвиватися активніше. Після "наганяя" Головка на Полтавщині взялися розвивати туризм. Хочуть створити новий комунальний туристичний центр. Головко планує на наступну сесію облради запропонувати проект цього центру.
Ми в свою чергу вирішили перевірити, що пропонують туристам у Полтаві. Агентства до уваги не брали. Вирішили перевірити, що пропонує сайт відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавської міської ради
Сайт "Полтава туристична" інформує про саме місто, як дістатися, що відвідати, де зупинитися.
Туристам відразу радять топ-місцини у Полтаві, які варто відвідати. Це Художній салон, Капличка на місці селянського табору, Краєзнавчий музей, музей Панаса Мирного та інші.
А от замість велокарти, на жаль, пусте місце:
Проте це лише на перший погляд. Велокарти є, але їх потрібно знайти. Якщо турист виявиться здогадливим і кмітливим, то проведе комп’ютерною мишкою сторінку сайту донизу і побачить їх.
Є розділи, з яких можна почерпнути інформацію про готелі, місця відпочинку (парки), туристичні агенції, вокзали тощо.
Далі знаходимо інформацію про туристичні події та новини. До речі, серед рубрики "Туристичні новини" "заховалася" інформація про перший хостел у Полтаві. Цінова політика від 100 до 140 гривень за ліжко/місце на добу. Це майже удвічі дешевше, аніж у готелі.
Знаходимо довідку про Полтаву:
Жодного слова про туристичну привабливість міста. Лише географічні факти та інформація про природно-ресурсний потенціал. Схоже, таким чином місто не лише туристів зацікавлює, а й майбутніх інвесторів.
Судячи із інформації на сайті відділу туризму Управління культури Полтавського міськвиконкому, історичних місць мало. Принаймні у промовистому розділі "Історичні місця" таких місць два – 10 вулиць міста та Поле Полтавської битви.
А от архітектурних пам’яток більше – 13. Туристам радять відвідати ансамбль Круглої площі, Білу альтанку, Будівлю дворянського та селянського банку, Будинок губернського земства, Вознесенську церкву, капличку на місці селянського табору, капличку Пантелеймона Цілителя, Макаріївську церкву, Сампсоніївську церкву, Свято-Успенський собор, Спаську церкву, Храм Віри, Надії, Любові, Хрестовоздвиженський монастир. До кожної пам’ятки є фото та детальний опис.
Є на сайті список видатних полтавців. Серед них є й сучасники – Андрій Данилко, відомий як Вєрка Сердючка.
На цьому ж сайті можна замовити полтавського екскурсовода. Вказані дозволи на роботу та мови, якими володіє спеціаліст.
Для тих, хто вирішив мандрувати віртуально, є можливість зробити це, переглянувши фільм "7 чудес Полтави". До чудес відносять: Круглу площу Полтави, Білу альтанку, Хрестовоздвиженський монастир, Спасо-Преображенську церкву, Краєзнавчий музей, музейне містечко на полі Полтавської битви, будівлю колишнього Дворянського та селянського банку.
А от контактну інформацію відділу, який займається міським туризмом, знайти було не просто.
До теми: Маловідомі незвичні музеї Полтавщини, де варто побувати