Андрій Матковський розповів, що зробив для декомунізації Полтави та обіцяне «Здорове місто» (ВІДЕО)

Суспільство
Надія Труш4 травня 2016 о 16:451215 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Андрій Матковський розповів, що зробив для декомунізації Полтави та обіцяне «Здорове місто» (ВІДЕО)
Наступний крок Матковського – презентація ініціативи «Твоя вулиця – твоя назва» обласній владі.

Андрій Матковський. Фото Юлії Обелець

Місяць на вулицях Полтави працювали десять наметів, в яких волонтери
проводили анкетування та опитування жителів міста в рамках громадської ініціативи Андрія Матковського «Твоя вулиця – твоя назва». Сьогодні, 4 травня, екс-мер, а нині депутат Полтавської міськради, зібрав журналістів у Галереї мистецтв, щоб підбити підсумки цієї ініціативи.

Про кошти, витрачені на реалізацію ініціативи, не говорить. Проте можна сміливо вважати, що громадська ініціатива «Твоя вулиця – твоя назва» – проект не з дешевих. Адже це витрати на намети, одяг для волонтерів (і, відповідно, мабуть, волонтери працювали все ж не за ідею, але офіційного підтвердження цьому немає), папір, витрати на перевезення наметів з вулиці на вулицю, робота істориків та архіву, виготовлення презентацій та слайдів. Ну і, реклама у ЗМІ, звичайно.

Нагадаємо, з 7 квітня у місті можна було побачити спеціальні намети, так звані пункти дорадчого опитування, в яких полтавці могли або обрати нову назву вулиці із запропонованого переліку, або ж надати власну пропозицію. Таким чином Андрій Матковський, імовірно, мав на меті «убити двох зайців одним пострілом» – громадське опитування провів, перевіривши прописку полтавців. Це робили для того, аби пересвідчитися, що участь у опитуванні-голосуванні бере саме мешканець конкретної вулиці, яку збираються перейменувати.

Нині ж Матковський розповідав про результати проведеної роботи.

– Загалом на перейменування було представлено 142 вулиці. З них шість вулиць Інститут Нацпам’яті вважає такими, які не підлягають перейменування. Це вулиці Зої Космодем’янської, Панфілова, Сакко, Степала Халтуріна, та провулки Панфілова, Степана Халтуріна, – розповів Андрій Матковський. – Ми опитали 24 тисяч 284 полтавця. Це були дорадчі, соціологічні опитування.

Крім того, працював call-центр, жителі міста могли зателефонувати на гарячу лінію і надати свої пропозиції. Це дало майже три тисячі телефонних дзвінків. Також проводилося опитування у соціальній мережі. майже тисяча полтавців взяли у опитуванні за перейменування центральних вулиць та двох районів міста. Утім, залишається питання, яке автори ініціативи «Твоя вулиця – твоя назва» не пояснили. Якщо опитування на вулицях проводилося із розрахунком, що жителі тієї чи іншої вулиці покажуть документ, який засвідчує, що вони проживають саме на вулиці, де проходить опитування, то результати опитування у соціальній мережі можна піддати сумніву. Адже в Інтернеті важко визначити, чи проживає людина на вулиці, долю якої вирішує.

Уже днями Андрій Матковський збирається звернутися до голови Полтавської ОДА Валерія Головка і надати пропозиції. У свою чергу голова облдержадміністрації до 21 травня, згідно із законом про декомунізацію, повинен визначити нові назви вулиць, інакше це зробить Верховна Рада.

Ми поцікавилися у Андрія Матковського чи має він упевненість, що ініціатива принесе очікуваний результат і голова ОДА прислухається до результатів опитування? А також нагадали депутату і голові фонду «Полтавська родина» його передвиборчу обіцянку – соціальну програму «Здорове місто». Нагадаємо, Андрій Матковський, прагнучи сісти у крісло міського голови, обіцяв забезпечити полтавців аптечками. Власне, він їх і дарував жителям міста перед виборами. Тоді обіцяв, що першим кроком у реалізації програми «Здорове місто» буде забезпечення усіх пенсіонерів міста найнеобхіднішими ліками, а далі на реалізацію цієї програми кошти закладатимуться у міському бюджеті. Що відповів на це Матковський – дивіться у відео:

До теми: Роздача цукру і аптечок у Полтаві: міліція безсила

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter