В Україні створили карту сміттєзвалищ

Суспільство
Надія Труш10 вересня 2016 о 17:421130 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Україні створили карту сміттєзвалищ
Стартував електронний сервіс, який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією сповіщення про виявленні сміттєзвалища.

В Україні створили карту сміттєзвалищВ Україні створили карту сміттєзвалищ

Електронний сервіс ecomapa.gov.ua створили для інвентаризації всіх наявних сміттєзвалищ в Україні, як легальних, так і стихійних та нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою.

Про це йдеться на офіційному сайті міністерства екології та природних ресурсів України. Платформа стартувала 8 вересня.

– Сервіс буде постійно оновлюватися, окрім місця сміттєзвалища, ми додаватимемо дані про його морфологію, про стан ліквідації, – розповів Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

Кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація оброблятиметься і надсилатиметься у вигляді звернень громадян до відповідних органів. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Далі Мінприроди надсилатиме отриману інформацію до органів місцевої влади зі спонуканням їх ліквідувати. Кожен громадянин зможе побачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

Вже за першу добу функціонування мапи сміттєзвалищ надійшло 79 звернень від громадян з усіх регіонів України. Найактивніші жителі Київської області, від них надійшло 16 повідомлень про місце знаходження сміттєзвалищ. По-одному зверненню надійшло від Полтавської, Кіровоградської, Чернігівської та Закарпатської областей.

Нагадаємо, під Полтавою у Макухівці знаходиться одне із найбільших в області сміттєзвалищ. Поки влада намагається вирішити ситуацію із сміттям, а бажаючі сісти у крісло керманича годують обіцянками, масштаби проблеми Макухівського сміттєзвалища ростуть. Проблема нині знаходиться на розгляді у Мінприроди.

До теми: Полтавці можуть взяти участь у акції з перевірки сміттєзвалищ

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter