Головні підсумки 2015 року на Полтавщині (частина друга)

Новини
3 січня 2016 о 11:491257 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Головні підсумки 2015 року на Полтавщині (частина друга)
Чим запам’ятався минулий рік.

Подарунки року

Головні підсумки 2015 року на Полтавщині (частина друга)Фото – elections.rbc.ua

У листопаді в Полтаві відбувся другий тур виборів міського голови, в який вийшли чинний мер Олександр Мамай і екс-мер Андрій Матковський. Кандидати запам’яталися щедрими подарунками під час передвиборчої кампанії. Мамай дарував пенсіонерам по 8 кілограмів цукру, Матковський роздавав аптечки. Факт підкупу не довели.

Волонтери року

У березні Патріарх Філарет нагородив церковними медалями «За жертовність і любов до України» близько 40 волонтерів Полтавського батальйону небайдужих. Волонтери збирали гроші на дорогі оптичні прилади, одяг і взуття, ліки, готували їжу, плели сітки. Усього ж Батальйон небайдужих відправив на Донбас понад 500 тонн продукції.

Патріарх Філарет нагородив полтавських волонтерів. Фото Ольги Матвієнко

У квітні 69-річна Людмила Півень із Гадяцького району самотужки поїхала визволяти з полону бійця батальйону «Айдар» Володимира Романюка. Жінка приїхала по хлопця-сироту, який не був її родичем, чим приголомшила бойовиків.

Протягом року екс-офіцер-афганець, а нині полтавський правозахисник, Василь Ковальчук визволив із полону сепаратистів понад три десятки бійців АТО. Він домовляється про обмін вояків на полонених сепаратистів. Визволяє не лише полтавців.

Читайте також: Головні підсумки 2015 року на Полтавщині (частина перша)

Пікети року

У січні під ОДА мітингували через високі тарифи на комунальні послуги. За кілька днів під тиском громади відбулася позачергова сесія, на якій міськрада за 10 хвилин визнала Росію агресором.

У лютому активісти вимагали відправлення депутатів міськради в зону АТО, у березні мітингували за свободу Надії Савченко. Цього місяця знову спалахнули мітинги проти тарифів, заступника голови Полтавської обласної ради Марченка змусили написати заяву на звільнення. Згодом він сказав, що зробив це під тиском.

Одна із активісток пообіцяла спалити на площі себе і дітей, якщо Марченко не напише заяву. Фото Ольги Матвієнко

У травні близько сотні працівників КП «Полтававодоканал» мітингували проти звільнення їхнього керівника, а ошукані інвестори ПолтаваБудІнвесту влаштували під міськрадою наметове містечко.

У серпні мітингувальники під міськрадою вимагали у влади вирішити проблему з Макухівським сміттєзвалищем.

У вересні під ОДА влаштували другий Майдан, який стоїть досі. У жовтні мітингували «газовики»: вимагали скликати позачергову сесію і розглянути газові питання.

Мітинг працівників газовидобувних компаній. Фото Ольги Матвієнко

У грудні на мітинг з’їхалися аграрії з усієї області, які виступають проти змін в оподаткуванні.

Надзвичайні ситуації року

У січні на одному з поштових відділень Полтави знайшли підозрілий пакунок, в якому був муляж бомби. Того ж місяця в Кременчуці під час скелелазіння на смерть розбився 7-річний хлопчик.

У грудні в Комсомольську біля кафе вибухнула граната. Виявилося, що дві групи злочинців влаштували «розбірки». Двічі за рік – у липні та грудні – у Карлівці в податкову кинули гранату.

У березні полтавець сам себе замінував, бо не порозумівся з комунальними службами.

Того ж місяця у Полтаві з третього поверху вистрибнув мобілізований до війська чоловік, він помер від отриманих травм у машині «Швидкої».

У червні стався вибух на Кременчуцькому нафтопереробному заводі. Того ж місяця у Полтаві вибухнула вантажівка з боєприпасами – здетонував снаряд.

У серпні на Полтавщині спалахнула африканська чума. Вірус досі загрожує області.

У вересні в Кременчуці зникле однорічне маля знайшли мертвим у туалеті. Того ж місяця у Глобинському районі вирував смерч.

У жовтні «замінували» педагогічний університет, згодом виявилося, що то був просто витік газу. У жовтні в Диканському районі у власній оселі вчаділи троє дітей.

У листопаді екс-кандидат в депутати Євген Руденко на смерть збив пенсіонера у Миргороді. Того ж місяця кілька разів повідомляли про підозрілі предмети на залізничних станціях.

Об’єднання року

У серпні на карті області з’явилися перші 10 об’єднаних громад. Територіальні громади області юридично отримали статус об’єднаних. Таким чином на карті області з’явилися: Білоцерківська, Глобинська, Піщанська, Червонознам’янська, Пришибська, Омельницька, Шишацька, Пирятинська, Покровсько-Багачанська, Недогарківська територіальні громади.

Рятівник року

У січні в Лубенському районі другокласниця врятувала з вогню молодших брата та сестру. Коли вогонь охопив більшу частину будинку, в якому замкнула електропроводка, 9-річна Віра Яковлева не розгубилася і, одягнувши 6-річних брата та сестру, вивела їх на вулицю.

Ленінопад

У січні пам’ятник Леніну в Гадячі поміняли на дві машини для АТО. У червні в Гребінці знесли Ілліча. У липні в Лохвиці за Леніна виручили 100 тисяч гривень, за ці кошти встановлять пам’ятник борцям за свободу України. У грудні у Червонозаводському Лохвицького району за один вечір демонтували два пам’ятники вождю світового пролетаріату.

Перешкоди року

У червні працівники Макухівського сміттєзвалища викликали правоохоронців, аби перешкодити зйомкам «Кола». У жовтні журналісту «Громадського телебачення» Анатолію Мележику спалили авто. У вересні-жовтні пресі перешкоджали висвітлювати процес роздавання Матковським аптечок і Мамаєм цукру під час передвиборчих перегонів. У листопаді начальник управління звернень громадян Полтавського міськвиконкому накинувся на журналіста «Кола» Андрія Іванова; поліцейський накинувся на журналіста «Громадського телебачення», намагаючись вибити з рук відеокамеру. Того ж місяця у редакцію кременчуцької газети «Кремінь» кинули димову шашку. У грудні Оржицька райрада, виконуючи закон про роздержавлення комунальних ЗМІ, зібралася відібрати приміщення у газети «Оржицькі вісті».

Втрати року

Близько 50 синів-борців за Україну втратила протягом року Полтавщина. 2015 року в області встановили близько десятка меморіальних дошок учасникам АТО. У березні в Нових Санжарах встановили перший на Полтавщині пам’ятник героям Небесної сотні.

АТО

Активно вирішували питання про виділення учасникам АТО землі. Загалом, майже 1600 учасників АТО з Полтавщини отримають більше 2 тисяч гектарів земель. Створили Центр допомоги учасникам АТО. В обласному центрі діє Полтавський батальйон небайдужих, який збирає і возить допомогу воякам на Схід та бійцям, які перебувають на лікуванні.

Візити року

У січні Віктор Ющенко приїжджав до Полтави переймати досвід краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Ющенко працює над розробкою концепції створення нового історико-етнографічного музею на Київщині.

У січні письменник Сергій Жадан відвідав Полтаву з харківською групою «Собаки в космосі» та презентував альбом «Бийся за неї».

У лютому в Кременчук приїжджав міністр економіки Айварас Абромавичус. Там відвідав Крюківський вагонобудівний завод та ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин».

Того ж місяця міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко відвідав Полтаву.

В лютому письменник Василь Шкляр презентував в обласному центрі роман «Маруся».

У травні з презентацією нової книги «Ґудзик-2» Полтаву відвідала письменниця Ірен Роздобудько.

У червні нардеп Олег Тягнибок приїжджав на мітинг проти тарифів, у жовтні – агітувати підтримати «Свободу» на місцевих виборах.

Цього місяця також приїжджав скандальний нардеп Олег Ляшко – саме перед виборами.

У вересні Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк в Полтаві анонсував появу «українських шерифів», а міністр МВС Арсен Аваков – зміни в поліції.

У вересні на суд над Кернесом приїхав відомий український спортсмен, колишній народний депутат Ельбрус Тадеєв, аби підтримати мера.

У жовтні Полтаву відвідав міністр юстиції Павло Петренко. Журналіст «Кола» подарував міністру аптечку від Андрія Матковського, тепер екс-кандидата на посаду мера Полтави та чинного депутата міськради. Це не перший візит Петренка. У травні в нашому місті він розповідав про люстрацію.

Надія Труш

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter