Головні підсумки 2015 року на Полтавщині (частина перша)

Суспільство
1 січня 2016 о 18:101898 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Головні підсумки 2015 року на Полтавщині (частина перша)
Рік, що минає, полтавці, як і вся Україна, прожили у стані неоголошеної війни, яка триває вже більше року. Події у державі вплинули і на «настрій» у нашому місті. Згадаймо топ-події року.

Незакінчений ремонт року

Підсумки року: як Україна прожила 2015 рік (частина друга)

Мецената для ремонту кадетського корпусу так і не знайшли. Славетна пам’ятка архітектури, яку три роки тому передали з приватної власності у комунальну, продовжує руйнуватися. Мільйонер Костянтин Жеваго шостий рік збирається допомогти з відновленням кадетського корпусу, далі слів справа не рушить. Протягом року будівлею опікувалися активісти. Організували акції прибирання, соціально-мистецький проект «Кадетаріум» (різноманітні виставки образотворчого мистецтва, концерти, лекції, екскурсії будівлею). Майже через рік успішної діяльності організаторів «Кадетаріуму» нагородили премією імені Миколи Ярошенка. Новий рік кадетський корпус зустрічає черговою обіцянкою: Мамай пообіцяв законсервувати будівлю, зробити невеликий ремонт, приставити охорону.

Пам’ятник року

Головні підсумки 2015 року на Полтавщині

Скандальний пам’ятник гетьману Іванові Мазепі таки привезли восени, але не встановили. До цієї історичної події йшли 7 років. Коли встановлять Мазепу, не відомо. Досі немає відповідного рішення міськради та офіційно відведеного для пам’ятника місця.

Суд року

Геннадій Кернес

Головні підсумки 2015 року на Полтавщині

У квітні в Полтаві розпочалася судова тяганина у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронників, яких звинувачують у викраденні людини, катуваннях та погрозах убивством. Під час судових засідань не обходилося без інцидентів: Кернеса евакуювали з зали суду через загрозу вибуху; у приміщенні, де відбувалося слухання, раптово зникало світло; під будівлю суду приносили опудало в інвалідному візку; активісти штурмували будівлю і танцювали під гучну музику.

Олександр Мамай

Суд у справі мера Полтави, якого звинувачували у зловживанні службовим становищем, безрезультатно тривав півтора року. На засіданнях у корупційній справі щодо його особи Мамай був нечастим гостем: то не могли вручити повістку, то на суді йому ставало зле і забирала «Швидка», то Мамай просто покидав залу і їхав геть. Звинувачував суддю Гольник у вимаганні 5 тисяч доларів хабара. Служителька Феміди взяла самовідвід, засідання перенесли у Решетилівку. У листопаді суддя Решетилівського суду закрив справу. Однак у грудні стало відомо про нове слухання, цього разу – за публічні висловлювання. Володимир Головко, брат голови Полтавської ОДА, вимагає від Мамая 100 тисяч гривень та спростування заяви про те, що він нібито «привласнив тисячу павільйонів та зареєстрував за собою їх, тим самим вкравши у людей все майно».

Закон про декомунізацію проігнорували

До кінця листопада в області мали перейменувати 42 села й місто Комсомольськ. Жодне село не перейменоване. У Комсомольську результати опитування показали, що більшість жителів – проти. У Глобиному, Кобеляках, Гадячі, Кременчуці перейменовують вулиці. Полтава не поспішає позбуватися комуністичного минулого. Міський голова виступає проти декомунізації.

ДТП року

Головні підсумки 2015 року на ПолтавщиніУ липні на сесії міськради полтавці разом із нардепом Сергієм Капліним вимагали знизити тарифи на комунальні послуги. Мер Мамай не витримав тиску громади, намагався втекти на авто. Унаслідок цього збив чотирьох людей. Серед постраждалих – депутат міськради Олександр Шамота, якого кілька метрів мер протягнув на капоті. Депутат обійшовся подряпинами. Відповідальності за це Мамай не поніс.

Скандали року

У лютому існування залізничної лікарні у Гребінці стало під загрозою. Передумовою послугувало те, що фінансування видатків закладів охорони здоров’я передали до місцевих бюджетів. Гребінківську залізничну лікарню збираються злити з районною. Така сама ситуація з лікарнею в Ромодані Миргородського району. Жителі погрожували перекрити рух «Хюндаю», якщо «Швидку» не збережуть. Влада пообіцяла не закривати лікарню.

У червні лікарі під час проведення операції на нирці переплутали пацієнтів-дітей і помилково прооперували не ту 3-річну дитину. За недбалість медиків ніхто так і не відповів.

У липні директорку обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Жабо затримали за отримання хабара у 1,5 тисячі доларів та зберігання зброї. Маєток за розкіш назвали «полтавським Межигір’ям». Жабо через суд вимагала поновлення у посаді, у вересні її вимогу задовольнили.

У березні ректор техуніверситету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко став фігурантом скандальних аудіозаписів, які з’явилися у ЗМІ та Мережі. В них людина, голос якої схожий на голос ректора ПолНТУ, лає декана за те, що її студенти привіталися з ректором гаслом «Слава Україні!», лайкою згадує учасників Революції гідності. Прихильники і противники організовували мітинги під ОДА та у Києві, правоохоронці проводили перевірку. Вину не довели, Онищенко й досі займає посаду.

У грудні з четвертої спроби обрали голову Полтавської облради. На посаду голови облради претендували до десятка кандидатів. Під час сесій були бійки, депутат Ігор Сірик показав нецензурний жест у відповідь на критику Геннадія Сікалова. Врешті головою обрали Олександра Біленького від БПП «Солідарність».

Надія Труш

Дивіться також: як Україна прожила 2015 рік

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter